KONKURSY ŚWIĄTECZNE


Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w szkolnych konkursach świątecznych. Można wystartować w jednym lub w obu:)
1. Konkurs na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną (wielkość, format, technika dowolna. Na kartce nie umieszczamy życzeń). 
2. Konkurs na życzenia świąteczne w języku polskim lub angielskim. (Życzenia mogą mieć dowolną długość, mogą być w formie wiersza, listu itp.)
Zarówno kartki jak i życzenia muszą być Waszego autorstwa. Przy ocenie prac brana będzie pod uwagę kreatywność, estetyka wykonania prac, poprawność językowa (w przypadku życzeń).
Osoby chcące wziąć udział w obu konkursach – mogą jednocześnie na kartce wpisać życzenia.
Na Wasze prace czekam do 15 grudnia 2020r. Można je odsyłać na Vulcanie lub na mój adres dymekmonika@wp.pl
W przypadku przesyłania kartek świątecznych – proszę je przesłać na adres szkoły zwykłą pocztą lub na mój adres domowy (osoby zainteresowane proszę o kontakt).
Pozdrawiam i zapraszam do udziału. Nagrody czekają.
Monika Dymek

WARTO PAMIĘTAĆ


W mijającym tygodniu obchodziliśmy dwa ważne dni.
16 listopada to Dzień Tolerancji. Święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.https://youtu.be/47UOCjY7ZjQ
20 listopada natomiast to Światowy Dzień Praw Dziecka. Warto je znać, ale  nie zapominajmy też o naszych obowiązkach:)
https://youtu.be/So4Sa4kyIno

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Po 123 latach zaborów, 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Jest to bardzo ważny dzień w życiu Polaków, a dla nas, kadetów liceum o profilu straż graniczna, ma on tym bardziej ogromne znaczenie. Niestety ze względu na panującą pandemię nie możemy uczestniczyć w zorganizowanych uroczystościach, ale możemy się włączyć w świętowanie w domu. Wyjątkową okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie. 
W tym dniu odpocznijmy od gier komputerowych, pomyślmy o naszych rodakach, którzy zginęli, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce. Niech to będzie czas do zadumy. Może warto obejrzeć jeden z patriotycznych filmów? „Niepodległość”, „W ciemności”, „Śmierć prezydenta”, „Syzyfowe prace’, „Miasto 44” to tylko wybrane propozycje. 

 Zapraszamy do wzięcia udziału 
                w OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU NAUKI I TECHNOLOGII

w ramach

Gdynia E(x)plory Week 

25-27 LISTOPADA 2020  

Pełny festiwal programu znajdziecie tutaj

https://www.explory.pl/2020/wp-content/uploads/2020/11/Program_GEW_onLine_2020.pdf

SPOTYKAMY SIĘ NA PLATFORMIE HOPIN.TO

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY INDYWIDUALNE

ZAPISZ SIĘ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie Nas pozbawić „

Drodzy Pedagodzy !!!

Dziękuję za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela .

Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach naszych Kadetów i ich Rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji .

Z wyrazami szacunku Lech Raś – Dyrektor ALO

POWRÓT NA STRZELNICĘ

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wirusa COVID-19 w końcu mogliśmy wrócić na strzelnicę i szkolić swoje umiejętności strzeleckie. Były same celne strzały!

SUKCES PANA MARCINA GAWLIKA

SUKCES PANA MARCINA GAWLIKA

Nauczyciel samoobrony w naszej szkole, pan Marcin Gawlik zajął trzecie miejsce w II Pucharze Świata w Karate WUKF. W tych prestiżowych zawodach brało udział pół tysiąca zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych z czternastu państw.
Gratulujemy, jesteśmy dumni!

KONKURS Z OKAZJI „DNIA NAUCZYCIELA”

KONKURS Z OKAZJI „DNIA NAUCZYCIELA”

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby wziąć w nim udział należy wykonać jedną z dwóch prac:

1.napisać wiersz w języku polskim lub angielskim o swoim ulubionym nauczycielu (długość wiersza 6-10 wersów)

lub

2. wykonać portret swojego ulubionego nauczyciela (technika i wielkość pracy dowolna).

Prace proszę przynosić lub przesyłać do p.Moniki Dymek do dnia 9 października 2020r.

Nagrody (w tym bardzo dobre oceny) czekają!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Ciężko jest całkowicie wyeliminować plastik z naszego życia, ale możemy zadbać o to, aby było go mniej. Wpłynie to korzystnie na zdrowie nasze i naszych bliskich oraz poprawi kondycję środowiska. Wszyscy jesteśmy częścią przyrody i dlatego powinniśmy o nią dbać.
W ramach akcji sprzątaliśmy m.in. teren przy naszej szkole oraz przy słupskim hospicjum.