WIZYTA W BIAŁYM SPICHLERZU

13 lutego 2020r klasa 1a wraz z panią Edytę Orłowicz, wybrała się na wycieczkę do białego spichlerza. Każdy z nas bawił sie wspaniale podziwiając przy okazji wystawę obrazów Witkiewicza oraz innych równie wspaniałych malarzy odzwierciedlających w najróżniejszy sposób swe arycdzieła.
Paulina Sało
——————————————————-

Pierwsza pomoc

Dziś rozpoczął się obowiązkowy kurs szkoleniowy z pomocy przedmedycznej dla kadetów klas l ALO przy WSIG profil STRAŻ GRANICZNA

————————————————

STUDNIÓWKA i POŁOWINKI 2019/2020

31 stycznia 2020 roku w ośrodku Leśny Kot w Słupsku bawiliśmy się na studniówce klasy trzeciej połączonej z połowinkami klasy drugiej. Zabawa była przednia.
Imprezę otworzył dyrektor szkoły, pan Lech Raś, a następnie klasa trzecia zatańczyła poloneza, którego uczyła się na lekcjach wf pod czujnym okiem pani Katarzyny Koch. Przybyli rodzice nie ukrywali wzruszenia.
Następnie odbyła się sesja zdjęciowa z wychowawcami – panią Katarzyną Smotrycką i panem Piotrem Kuligiem. A potem już tylko wspaniała zabawa!
I ja tam byłam, colę i wodę piłam i świetnie się bawiłam:)
……………………………………………………………………………………

Wyjście do kina

6 lutego, klasy 1a i 3 liceum wybrały się do kina na film „1917” w reżyserii Sama Mendesa. Film opowiada historię dwóch młodych żołnierzy, którzy dostają rozkaz przedostania się za linię wroga, aby dostarczyć tajną wiadomość, która pozwoli brytyjskim żołnierzom uniknąć wpadnięcia w śmiertelną pułapkę. Film bardzo nas poruszył.

ZAJĘCIA NA STRZELNICY

W piątek, 31 stycznia, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy. Strzały były celne, jak na kadetów liceum o profilu straż graniczna przystało:)

Dyplom

Razem na Święta

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie  od Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego za udział w akcji „Razem na Święta”.

Ferie zimowe

BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII ZIMOWYCH

Na pewno nie możecie się doczekać ferii zimowych. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Oczywiście większość z tych zasadach uzależniona jest od obecności śniegu i mrozu, czego Wam z całego serca życzymy.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

  • Ubierajcie się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu, ale żeby też się nie przegrzać.
  • Ważny dla Waszego bezpieczeństwa jest też stan techniczny zimowego sprzętu sportowego.
  • Nie ślizgajcie się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla Was i innych osób.
  • Pamiętajcie, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Waszego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. Nie przebywajcie w takim miejscu, powiadomcie o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.
  • Nie rzucajcie w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
  • Nie rzucajcie w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała.
  • Korzystajcie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp.
  • Nie dołączajcie sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnujcie swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddajcie do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Wypoczywajcie, przeżywajcie przygody i wracajcie uśmiechnięci:)

WSPANIAŁYCH ŚWIĄT
Radosnych, śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.
A w Nowym Roku miłości, zdrowia i pomyślności.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego
przy WSIG w Słupsku