ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

15 listopada 2019 roku był bardzo ważnym dniem w życiu uczniów klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. W tym dniu bowiem odbyła się uroczystość ślubowania na kadeta ALO. Dzień 15 listopada nie został wybrany przypadkowo, ponieważ uroczystość połączona była jednocześnie z obchodami 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W hali sportowej szkoły zgromadzili się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także wzruszone rodziny pierwszaków. Pan dyrektor Lech Raś powitał wszystkich, w tym zaproszonych gości, a następnie odbyła się uroczystość ślubowania. Po ślubowaniu głos zabrali kapitan Straży Granicznej Aleksander Lambarski, pułkownik Leon Kozłowski – prezes Stowarzyszenia „Topas” oraz kapelan ks.Roman Maziec. W trakcie uroczystości pan dyrektor mianował uczniów klasy trzeciej – Natalię Szkudlarek na kadeta plutonowego i Aleksandra Kwapisza na starszego kaprala.

Uroczystość była podniosła i wzruszająca i na pewno długo pozostanie w pamięci świeżo mianowanych kadetów, ale także ich rodzin.